käed-jalad külmad ja surevad 17.06.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 35 a naine, muidu üsna terve ja liikuva eluviisiga. Vererõhk on pärilikult madal, nii et käed-jalad kipuvad enamasti külmad olema. Viimasel ajal aga surevad nii käed (eriti parem) kui ka jalad (vastupidi-eriti vasak) sageli, algul rohkem öösiti,magamise ajal, nüüd aga ka päeval. Käsi näiteks isegi jalgrattaga sõites, või niisama istumise ajal süles lebades. Kolleeg arvas, et asi on päevases arvutiga töötamises ja soovitas selleks mõeldud kummipalli pigistada. Aga jalgadele ei tohiks arvuti ju mõjuda? Kas oskate nõu anda?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ilmselt on tegu teatud verevarustuse häirega. Põhjuseid võib olla mitmeid.
Kas ka käed värvi muudavad ( muutuvad kas valgeks või lillaks)? Peaks tegema kõigepealt mõned tavalised analüüsid ja siis edasi mõtlema
(kliiniline veri, kolesterool, veresuhkur jm.)Pöörduge perearsti poole