Valuvaigistid 05.12.12 / Ravimid

Külastaja küsib:

Põen RA-d 15 aastat. Ägedate perioodide ajal pean tarvitama lisaks baasravile valuvaigisteid, tavaliselt ibu-sid. Küsimus: kui palju (p-s) ja kui pikka aega järjest võin ibut tarvitada kartmata seedetrakti kahjustumist. Ei tahaks mingit maokaitset lisaks, kuna see kaitseb (+ kõrvaltoimed !) ainult magu.
Praegu võtan vaheldumisi ibut 400mg/p ja solpadeinet. Kas oleks maole parem võtta ibut 200+200mg/p? (Ibu oleks sobivam - vähendab põletikku.)
ps. Praegu on ka hüppeliiges põletikus. Mis oleks käsimüügis kõige tõhusam vahend selle vastu?
Tänan

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimite kõrvaltoimete ilmnemine on väga individuaalne, mõni talub hästi, mõni üldse mitte.
Mao kaitseks mõeldud tablettide kasutamata jätmine olukorras kus neist on loodetav kasu, on ebaõige. Seda enam, et just seedetrakti häired on kõige sagedasemad, haavandi tekke risk on minu arust piisav argument.
Võtmine 200+200 tasub proovimist.
Hüppeliigesele võib proovida välispidiseid vahendeid, Diclac geel näiteks.

Kalle Kurvits