nohu ja köharohud. 12.01.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Millist nohurohtu võib kasutada 9kuune laps?Praegu olen pannud Coldamaris aerosooli,aga see ei ole ravim ja lihtsalt niisutab.ja millist köharohtu te soovitaksite?Meie perearst ütles selle peale,et ükskõik mis rohtu.Ma ei usu eriti.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Coldamaris ja Humer (steriilne merevesi) on väga head väikelaste nohu puhul, aitavad vedeldada sekreeti ja seda välja nuusata.

Nohu ravi ongi enamasti küsitava efektiga, terveks saadakse ikka samal ajal. Saab aga leevendada sümptoome, kasutades ravimeid mis ahendavad ninas versooni, leevendavad turset ja vedeldavad sekreeti. Praktikas kasutatakse nohu raviks lastel ka põletikuvastaseid silmatilku.

Köha vastu julgen soovitada Bronhicum siirupit. See on täiesti taimne vahend. Info leiate aadressilt:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=6848

Ka ambroksooliga siirupid on lubatud.

Kalle Kurvits