naaskelsabad 28.08.09 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.
Avastasin mõned päevad tagasi väljaheites väikesed valged ussid. Arst kirjutas VERMOX'i, aga kuna mul on 5 nädalane beebi, siis seda võtta ei tohi. Kuna need on väga ebameeldivad ja tugev sügelus on, olen mitu ööpäeva korralikult magamata. Eriti soovin väikese beebi tõttu (et ta ei nakatuks) neist lahti saada. Seega: Kas on mingit muud ussivastast rohtu, mida tohib imetamise ajal võtta???

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vermoxi infolehes ei leia keeldu vaid on read:
Kui te olete rase või toidate last rinnaga, rääkige sellest oma arstile, sest raseduse ja rinnaga toitmise ajal võib Vermoxit võtta vaid erandjuhtudel vastavalt arsti juhistele.

Ei usu küll, et arst ei teadnud, et imetate last. Ta määras selle ravimi, sest see ei ole otseselt keelatud, on meil ainuvõimalik ja efektiivne ning selle loodetud kasu on suurem kui kardetav kahju, seda viimast ei pruugi olla, eriti kui kasutada selle lühiajalise ravi ajal rinnapiimaasendajat.

Veel Vermoxi toimeaine kohta:
(http://193.40.10.165/SPC/Hum/SPC_12421.pdf)
Mebendasool imendub seedetraktist väga vähesel määral.
Tavalises annuses on ravimi biosaadavus väike seoses ulatusliku esmase maksapassaaži ja väga vähese lahustuvuse tõttu.
Vähesest imendunud kogusest 90% seondub plasmavalkudega.

Kuna ei ole teada kas ta eritub rinnapiima, siis tootja soovitab seda imetamise ajal vältida. On aga selge, et kui ta imendub seedetraktist väga vähesel määral, on oht selle rinnapiima sattumiseks veel väiksem.

Kalle Kurvits