Kuidas lõpetada rohu võtmine? 18.10.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

TERE DR.KURVITS
Olen tarbinud ad remeron15 u kuus kuud.Tunnen,et võiks rohu võtmise lõpetada aga ma ei tea kuidas see käib.Kas peaksin annust vähendama või võtma üle päeva või päevapealt loobuma ?Oma arstiga on mul täielik üksteise mittemõistmine,seepärast palun Teie abi,loodan väga,et oskate mulle natuke juhtnööre anda,kuidas õigesti rohu võtmine lõpetada.
Tänan.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Depressiooniravi lõpetamise teema ei ole apteekri rida. See eeldab ikka arsti otsust, et depressioon on lõppenud ja ravi ei ole enam vaja. Apteeker ei kogu endale vastutust arsti tööpõllult, seega soovitan leida mõistvama arsti.
Saan tsiteerida lõike kasutusjuhendist:
Teie arst räägib teile kui kaua ravi Remeron tablettidega võiks kesta. Ärge katkestage ravi enneaegselt isegi kui teie seisund esialgu halveneb. Arutage ravi üle oma arstiga. Ta räägib teile, kuidas ravi lõpetamisel annust järk-järgult vähendada.
Kui järgite hoolikalt arsti nõuandeid ravi järk-järgulise lõpetamise kohta ei ole ebasoovitavaid nähte oodata. Siiski võib pikaajalise ravi lõpetamine põhjustada iiveldust, peavalu ja halba enesetunnet.

Kalle Kurvits