Uuesti rase peale aborti 12.10.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Tegin eelmine kolmapäev aborti, anti tablet kolmapaeval ja reedel teised tabletid panin ise.
Pea nädal möödas suur veritsus jäi järele ja kõik okei, kuid nüüd oli kaitsmata vahekord, oleme kindlad et mees sisse ei tulnud aga kas on võimalik kuidagi rasedaks jaada veel? ovulatsioon minu teada algab hiljem ja rasedus ei saa nii kergelt tulla voi mis?

Sammuti küsin, et millal võin mini pille võtma hakata sest kondoome ei saa kasutada ja kaitsmata vahekorda ka ei soovi.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Vastab tõele, et rasestumiseks ei pea olema kindlasti penetratiivne vahekord.
Seetõttu tuleks end kaitsta nii soovimatu raseduse eest kui ka sugulisel teel levivate haiguste eest.
Kõik Eestis töötavad naistearstid peavad olema kursus ravijuhendiga, mis käsitleb:
"Abordijärgselt tekib ovulatsioon esimese kuu jooksul 90% naistest.
Sõltumata raseduse suurusest, tuleb kontratseptsioonimeetodeid hakata kasutama kohe
pärast aborti ‒ viivitus on seotud kordusabordi riskiga (B).
Kontratseptsiooniga alustatakse samal päeval, mil antakse esimene tablett meditsiinilise abordi korral.
Antibeebipillide kasutamine on ohutu, see ei pikenda ega suurenda abordijärgset veritsust.
Enne, kui patsient lahkub raviasutusest, on vajalik veenduda, et ta on saanud nõustamist
rasestumisvastaste meetodite osas. Naised, kes ei alusta kontratseptsiooni tarvitamist kohe
pärast aborti, vajavad abordijärgset visiiti kontratseptsioonialaseks nõustamiseks"

Broneerige koheselt aeg noorte nõustamise keskusesse, kui täielik abordi toimumine on kinnitatud ja emaka seisund korras, siis saate koheselt kontratseptsiooni. Seniks peaks kasutama kondoome.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7