Sünnituseelne küsimus 04.03.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Minul on selline imelik mure et olen rase ja olen avastanud et mul on nö neitsinahas(või kuidas seda nimetatakse) kaks nö auku, üks põhiline ja kõrval nagu väike auk ka ( olen ühe korra sellega naistearstil käinud kui tampoon sinna kinni jäänud, see oli päris palju aastaid tagasi aga mainin ära siiski), ühesõnaga tahtsin küsida kas see võib mõjutada sünnitusel kuidagi? Kas see nahk kahe augu vahel võib rebeneda vms?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,teil neitsinaha omapära. Neid variante on tõesti palju kus keskel on avaus, või siis erinevaid väiksemaid avausi või hoopis rebeneud neitsinaha jäänukid.Kui te olete suguelu elanud probleemideta, siis ei pea sellega midagi ettevõtma. Suure tõenäosusega suguelu on teinud oma töö. Kui laps sünnib tupe kaudu, siis reeglina neitsinahk venib kenasti ja laps saab sündida niinagu peab. Harva tuleb teha väikese sisselõike(seda te ei märkagi), kui näha, et lootepea läbilõikumisel tekib takistus. DRKadastik