Rasedus/ muu 02.01.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline lugu, et mul pidid päevad hakkama 15.12.2023 nüüd on juba 1.01.2024 (head uut aastat!) ja päevad on mul hiljaks jäänud juba 18 päeva (ebatavaline) ja lisaks sellele on minu voolus olnud juba üle kahe nädala(mis on minu keha jaoks midagi uut) selline lumi valge ja vedel, et kui see juhtub ehmun ara sest tunne on selline, et algasid päevad ja kõik on märg aga tegelikult see nii pole. Olen teinud ka 2 rasedustesti, triipudega testi tegin 17.12.2023- negatiivne, ootasin siis veel nädala ja tegin siis 23.12.2023 uuesti seekord digitaalse ka negatiivne. Olen tundnud aegajalt kergeid krampe või õrna valu alakõhus ja päevad ei hakka ikka. Nüüd selle pika juttu kokkuvõtteks küsimus:) kas see võib olla mingisugune hormonaalne muutus kehas või võib see siiski olla algne rasedus ehk oskate mind natukene valgustada, ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev. Alates 36. päevast peab tegema rasedustesti hommikusest uriinist ja kordama üks kord nädalas. Broneerige aeg naistearstile. Kui rasedustestid jäävad negatiivseks, siis tuleb ravida ja tegelda menstruaaltsükli häiretega.
Tehke otsus, kas soovite hoiduda võis soovite rasestuda ja sünnitada?
Pöörduge noorte nõustamise keskusesse.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7