Loote distress 06.12.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, täna tava kontrollis käies ämmaemanda juures kus tehti ktg mis oli korras ja vererõhk olevat ka korras olnud. Saadeti peale seda UH et hinnata lapse kaalu, sest nädalaid mul juba 40+3. Seal UH siis avastas Uh arst, et lootel distressi kahtlus (nagu aru sain siis nabaväädi verevool v mingi verevool seal ei ole see mis peaks olema. Saadeti mind siis pelgulinna kontrolli samuse asjaga kus ka käisin ja seal Pelgulinnas arstid ei näinud midagi mis peaks muretsema panema verevoolud jne olid korras olnud ja ka ktg mis tehti seal. Aga nüüd mõned tuttavad räägivad, et nemad läheks ikka ITK ka kontrolli sama asjaga, et ei usaldaks vaid ühte arsti jne et see lapsele väga ohtlik jne. Kas mul on põhjust muretsemiseks või mitte? Sünnitust ei plaanita enne esilekutauda ka kui alles 41+5 kui just ise enne sünnitus pihta ei hakka...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Tegemist on täiskantud rasedusega. Mida kiiremini hakkab sünnitustegevus, seda parem teile ja lootele. Vastab tõele, alates 42 on tegemist raseduse ülekandlusega, mis võib lootele olla ohtlik.
Eelkõige tuleb jälgida loote liigutusi: kui tunnete vähem või on mingi muutus loote liigutustes, siis tuleks pöörduda sünnitajate vastuvõttu.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7