Teadmatus 03.10.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen teadmatuses. Ei tea mis toimub.
Olen olnud kaitsmata vahekorras kuna soovime mehega last saada, oleme lõpetanud sisse. Oleme nii nii palju üritanud aga pole õnnestunud.
Viimane menstruatsiooni algus oli 12 september. Nüüd peaks hakkama uued päevad 9 oktoober.
Asi selles et eile peale vahekorras olekut mees lõpetas taas sisse ja täna mul on kohati hästi õrna roosakat määrimist. Valusid mitte kuskil ei ole.
Milles asi? Kas peaksin muretsema? Pole varem sellist asjanagu olnud. Kas peaksin rasedustesti tegema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Unustasite kirjutada, kas kunagi on olnud rasedusi ja millega need lõppesid?
Kui soovite sünnitada, siis broneerige koheselt-kiiresti aeg viljakusravi arstile, on kiire, väga kiire. Ehk jõuab teha uuringud ja otsused, sest Eestis on IVF-kunstlik viljastamine tasuline alates vanusest 41, kuna siis on loomulikul teel rasestumine üliharv nähtus ja sagedamini esineb vastsündinutel väärarenguid. Enamasti on ovulatsioonid ka väga harvad.
Broneerige kohe praegu aeg lähimale viljakusravi arstile.
Munarakkude külmutamine on Eestis lubatud kuni 35. Alates 36 algab keskiga ja munarakkude kvaliteet on oluliselt langenud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7