Raseduse soov ja kaasuvad haigused 28.09.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on suur soov lapse ootele jääda aga viimased aastad on olnud erinevaid probleeme. Hpv viirus ( hpv kõrge risk positiivne) ( eelmise aasta septembris emakakaela konisatsioon) emakamüoomi eemaldamine paar aastat tagasi.
2019 varajane raseduse peetumine.
Tegin hpv vaktsiinikuuri läbi ja tehti jälle kolposkoopia ning biopsia. Viimane vastus tuli mais-
Uuringul emakakaela bioptaat. Histoloogiliselt katab bioptaati tavapärane mittesarvestuv
lameepiteel ning endotservikaalne silinderepiteel. Endotservikaalsed näärmed on vooderdatud
normipärase silinderepiteeliga. Emakakaela strooma ja veresooned on tavapärased. Kohati tuleb esile vähene subepiteliaalne põletikuinfiltraat ning põletikulised reaktiivsed
muutused lameepiteelis. Rakulist atüüpiat, pahaloomulisust ei ole.
KOlposkoopia adekvaatne TZ tüüp 1 Atseetopositiivne lesioon nii üla kui alahuulel, alahuulel rohkem väljendunud, selles peenpunktatsiooni Võetud 2 bioosiat ( kl 1 ja kl 19 ), mis suunatud PHD uuringule Leid vastab CIN 1-le.
Emaka tagaseinas intramuraalne sõlm 1,5 cm läbimõõduga, ( emakamüoom) mõõtmetelt sama ). Novembris tuleb uuesti kaksiktest.
Saatsin kaks kuud tagasi küsimuse,kuid nüüd hakkasin uuesti vaatama arsti diagnoosi ja olen väga mures.
Suurtes pulmaettevalmistustes läks täiesti meelest,et tekkinud on uus emakamüoom.
Minu küsimus on,kas emakamüoom võib takistada rasedust? Aga minu ülejäänud diagnoos ja HPV?
Plaan oli kiiresti proovida rasestuda( hetkel oleme proovinud ühe kuu)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Teie kaela analüüsis atüüpiat pole, seega te ei pea muretsema.Kindlasti peate olema jälgimisel oma emakaelaga(kaksiktest) . Müoom teil imeväike ja see kindlasti ei ole takistuseks rasestumiseks, Samas peate ka müoomi jälgima !. korra aastas(selle suurenemist). Rasestumiseks ei ole vastunäidustusi. Muretsema ei pea et alles kuu olete proovinud ja pole rasedaks jäänud. . Vähemalt 6 kuud isegi kuni 12 kuud proovige rasestuda alles siis pöörduge arstile selle probleemiga. . DRkadastik