Etoricoxib ja plaanitav rasedus 25.09.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Juhtus trauma ja arst kirjutas välja Etoricoxib, olles võtnud 3 tabletti lugesin ravimi infolehelt, et see on keelatud rasedatele ja rasedust planeerivatele inimestele.
Sealt ka minu küsimus, kui kaua peaks ootama kui on mõistlik rasedusele uuesti mõelda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Unustasite kirjutada Etoricoxib tableti annuse: kas 30, 60, 90, 120 mg?
Arukas oleks tarvitada ravimit seni, kuni on kaebused ja ravimine on hädavajalik. Mida madalam annus, seda vähem kõrvaltoimeid. Raviminfo lehel on kirjas: "Ärge võtke ravimit suuremas annuses kui teie haiguse korral soovitatud. Arst soovib teiega ravi osas aeg-ajalt nõu pidada. Tähtis on kasutada väikseimat toimivat annust, mis hoiab teie valu kontrolli all ning te ei tohi Etoricoxib`i võtta kauem kui vaja. Pikaajaline ravi, eriti suurtes annustes, võib viia infarkti ja insuldi riski suurenemiseni. See ravim on saadaval erinevates tugevustes ning sõltuvalt teie haigusest, määrab teie arst teile sobiva tugevusega tableti."
Ravi ajal oleks arukas rasedusest hoiduda, kui ravi lõppeb, siis lasta mööda vähemalt üks menstruatsioon.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7