Ravimid raseduse ajal 21.07.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Anamneesis on 3 missad abort, mille põhjus teadmata. Tehtud isegi IVF 2 korda kuid ebaõnnelikult. Peale IVF oli spontaane rasestumine ning selle foonil reproduktoloog määras T.Prednisolini 20mg(2tbl 2korda päevas kuni 10 nädalat, ning edaspidi 5mg kaupa alandada)ning lõpetada 12 nädalaga. Küsimus on selles kas T.Prednislon võib mõjuma lootele ja tema arengule ning sugu hormoonidele (näiteks kui tuleb tüdruk või poiss)?Äitah

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Missed abortion on eesti keeles peetunud rasedus. Sageli jäävad põhjused ebaselgeks, kuid kaasajal on võimalikud ka uued-erilised uuringud. Soovitan broneerida aja dr Kristiina Rullile Tartu Ülikooli Naistekliinikus, kolleeg kaitses doktoritöö sarnasel teemal. Kasutades otsingut "Kristiina Rull" saate lugeda mitmeid artikleid raseduste katkemiste teemal.
Kas ebaõnnestunud IVF põhjused on teada? Kas viljatuse põhjused on teada?
Kahjuks ei selgu prednisolooni ordineerimise näidustus. Küll aga on selge, et loote sugu see preparaat ei määra. Loote sugu on määratud viljastumise hetkel, kui spermatosoid liigub munarakku.
Olete noor, ärge hoiduge, proovige rasestuda spontaanselt.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7