Teadmatus 20.06.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Mul küsimus.
Olen olnud partneriga kaitsmata vahekorras, oleme sisse lõpetanud. Mul olid viimati päevad 13 mai 2023 aga täna on 20 juuni 2023 aga pole siiani hakanud uusi päevi. Tegin ühe korra rasedustesti see näitas negatiivi. Millal peaksin uue rasedustesti tegema või peaksin külastama naistearsti või günekoloogi et teada saada milles asi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Esmalt tuleb välistada rasedus: korrake apteegi rasedusteste hommikusest uriinist üks kord nädalas.
Kui viimase menstruatsiooni 1. päev oli 13.5, siis rasedusteste oleks arukas teha alates 36. m tsükli päevast:
17.6, 24.6, 1.7. Kui rasedustestid on positiivsed, siis tehke otsus, mida soovite. Kui negatiivsed, siis pöörduge plaanilises korras naistearstile alates 3.7. Vajaksite ka rasedusvastast vahendit. Mittehormonaalsetest vahenditest on saadaval kondoomid, Pharmatex sarja tooted, viljakusmonitor.
Kui enam sünnitada ei soovi, siis mõelge munajuhade sulgemisele või vasektoomiale. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7