Tabletiabort 30.05.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.Tegin tabletiabordi.19.05 võtsin esimese tableti ning 21.05 pidin ise paigaldama tuppe veel 4 tabletti ja mõned tunnid hiljem suukaudu.22.05 läksin uuesti arstile ja kuna rasedus polnud katkenud pani arst veel tuppe 4 tabletti.
23.05 läksin taaskord arstile ja midagi oli ikka veel sees.ta kuidagi käsitsi tegi seal midagi,mis oli meeletult valus.ja sama päev tuli nii palju verd,et pidin pm ainult vc-s olema.
Ja peale seda siiani 30.05 tuleb päris korralikult verd.lausa suurte klompidena.Kodust kaugemale igaksjuhuks ei saa minna kuna mõnikord tuleb korraga väga palju.ja alakõhu valu on ka alatasa.
Arsti aeg on mul 5.06.sooviks küsida kas see olukord on normaalne või peaksin varem kuskile pöörduma?
Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Abort on organismile šokk ja alati ei kulge kõik plaanipäraselt ning ohutult. Teid nägemata soovitan kindlasti pöörduda erakorralise günekoloogia vastuvõttu, sest tuleb hinnata veritsust ja günekoloogilise ultraheliuuringuga mõõta masse emaka õõnes. Günekoloogiline verejooks on siis, kui iga tunni järel tuleb vahetada side või tampoon, 3 tunni jooksul kolm, 5 tunni jooksul viis jne, siis peab koheselt pöörduma erakorralisse vastuvõttu.
Tulevikuks arutage naistearstiga sobivat kontratseptsiooni meetodit, alates 35 on lubatud ka munajuhade sulgemine ning vasektoomia.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7