Voolus peale sünnitust 14.03.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Sünnitasin pea 6 nädalat tagasi. Juba arvasin, et voolus hakkab lõppema, sest voolus muutus aina heledamaks kuni lõpuks kadus ka see hele hele pruun voolus ära. Aga nüüd juba 4 päeva on tulnud sellist erk punast verd, vere kogus on keskmine, ei määri ega ka ei voola, sellega kaasnev tugev pearinglus. Verel ei ole ka lohhiaga sarnanevat lõhna. Kas peaksin pöörduma kontrolli või see ongi normaalne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane

Enamasti kaks kuud peale sünnitust on nn lohhiavoolus. Patsiendid ütlevad, et: "emakas nagu puhastuks".
Igal-juhul ei ole see menstruatsioon. Unustasite kirjutada, kas toidate imikut vaid rinnaga?
Arukas oleks rasedusest hoidumiseks hakata kasutama nn minipille, uusimad Zlynda.
Oma perearstil saaksite kontrollida kliinilise vereanalüüsi näitajad.
Ämmaemandale või naistearstile tuleb broneerida aeg sünnitusjärgseks kontrolliks 6-8 nädala järgi olenevalt sünnituse kulust.
Kui veel olete mingil põhjusel HPV vaktsineerimata, siis peale sünnitust on vaktsineerimine jälle lubatav:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7