Rasestumine ja päevade kohta küsimused 09.07.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

On soov last saada, oleme kaks kuud hetkel proovinud ja eeldatava ov ajal olnud vahekorras terve nädala. Olen uurinud, et igakord on võimalus ov ajal rasestuda 30%, aga hakkasin mõtlema, et äkki on mul mingi probleem. Kas seda võib nimetada tsükli häireks, kui enne oodatavaid päevi on pruun määrimine? Vahel on lihtsalt algses tulnud natuke pruuni ja siis pihta hakanud, aga seekord tuli 2 päeva pruuni eritist ja siis hakkasid päevad. Päevad kestavad mul 5 päeva ja kolm esimest on vererohked ja tuleb ka päris suuri vereklimpe 3-4cm läbimõõduseid(minuarust on mul terve elu neid tulnud, arvasin, et need klimbid on normaalsed). Esimestel päevadel ka kõhuvalu, munasarjades vahel pistelised valud peale wc käimist. Käisin eelmine kuu günekoloogi juures, ütles, et kõik korras. Kas me peaksime lihtsalt edasi proovima või on võimalik, et mul võib olla endomedrioos, millega on vist rasestumine takistatud? Mida siis edasi teha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Nende andmete puhul ei ole küll muretsemiseks mingit põhjust. Olete noor, loodetavasti ka terve või tervem kui kunagi hiljem. Võite osta apteegi käsimüügist ovulatsioonitestid, aga erilist vajadust ei ole.
Uusim on vilujakusmonitor.ee.
Kui te kahe aasta jooksul ei ole hoidunud ega rasestunud, siis võiks alustada viljatu paarisuhte uuringuid. Arstid toetuvad vaid faktidele, mitte oletustele.
Soovitus on olla loomulik ja spontaanne, küll siis saabub ka soovitus rasedus.
Võite uurida, ega teie ise ega ka teie partner ei olnud enneaegsed vastsündinud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7