Raseduse algusest saadik igapäevased kõrvetised 10.01.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Raseduse alguses, umbes teisel raseduskuul hakkasid kimbutama kõrvetised -esialgu oli vaid toidu tagasivool söögitorusse, hiljem lisandus ka kõrvetab maohape. Hakkasin toitumist rohkem jälgima. Raseduse 10-11 nädalal muutusid tugevad kõrvetised igapäevaseks, igatunniseks , mistõttu kasutan apteekri poolt soovitatud käsimüügiravimeid - gastrotuss (ei aita), renni (veidi leevendab, aga jätab makku valu, lõpetasin kasutamise), gerdoff ( ainus, mis mõneks ajaks siiski leevendab). Tänaseks on rasedusnädalaid 26. Ei näe end ette väga raseduse lõpuni neid närimas päevas 7-10 tabletti. Muretsen tagajärgede pärast.
Lisainfona alates 16 r.nädalast olen südameaspiriini tarvitanud ennetamaks preklampsiat, tundub, et valulikud kõrvetised tekivad peale selle manustamist. Toitumine on korras. Söön vastavalt nagu kõrvetistele kohane. Tüki tunne samuti lisandunud viimase nädalaga. Padi on kõrge, aga siiski ärkan öösel kõrvetava valu peale.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Teie pikka kirja lugedes on selge, et raseduse kandmine on põhjustanud palju kaebusi ja muresid. Kahjuks unustasite kirjutada, kas on esimene oodatav sünnitus ja esimene rasedus või anamneesis on olnud ka enne rasedusi? Milline on kehakaal?
Eestis kehtib Eesti Naistearstide Seltsi "Raseduse jälgimise juhend"
https://www.ens.ee/ravijuhendid/synnitusabi
https://rasedajalgimine.weebly.com/
https://rasedajalgimine.weebly.com/sagedamini-esinevate-rasedusaegsete-vaevuste-kaumlsitlus.html
Sagedamini esinevate rasedusaegsete vaevuste käsitlus
Käesoleva raseduse käigus tekkivad rasedusriskid Rasedusaegne hüpertensioon ja preeklampsia.
Kõrvetisi leevendab piim. Tükitunne kurgus viitab ärevusele/ärevushäirele/somatisatsioonile jms.
Soovitan broneerida aja rasedusi jälgivale naistearstile. Kindlasti külastage loenguid rasedatele, mis on kõikide naistenõuandlate juures.
Vastab tõele, raseduse kasvades ja vanuse kasvades kaebused süvenevad, kuid leevendused on olemas ja erakorralistel juhtudel on abi päevastatsionaarist, kus seisundit saab mõjutada tilkinfusioonidega.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7