Peale vaskspiraali eemaldamist, menstruatsioon lühike ja väga vähese veritsusega 03.01.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, mul selline küsimus, et lasi eemaldada naistearstil vaskspiraali mis oli pea 3,5 aastat mul sees. Lasin eemaldada seetõttu, et lapseootele jääda mis pole seni mul õnnestunud kuigi oleme regulaarselt vahekorras mehega. Mis võib selle põhjus olla miks pole siiani see õnnestunud, sest varem pole rasedaks jäämisega probleeme olnud. Päevad on ka mul peale spiraali eemaldamist lühikesed ja väga vähese veritsusega ( enne spiraali paigaldust polnud mul nii vähese veritsusega ja kestsid 5 päeva vähemalt)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Kui olete kindel, et tegemist oli vaskspiraaliga, siis tuleks esmaselt kontrollida sugulisel teel levivad põletikud. Viljatust põhjustavad urogenitaalne klamüdioos, gonorröa, Mycoplasma Genitalium jpt. Selleks võiksite pöörduda noorte nõustamise kabinetti.
Vähenenud veritsus ei ole tüüpiline vaskspiraali eemaldamise järgselt vaid hormoonspiraali järgselt.
Ostke apteegi käsimüügist ovulatsiooni testid ja tehke neid patsiendi info järgi. Uusim on viljakusmonitor.
Kas kehakaal on ehk liiga madal või langenud või hoopiski liiga kõrge ja tõusnud? Alakaal ja ülekaal on ühed viljatu paarisuhte põhjustest.
Kasu on apteegi pulbritest Inofolic Premium, meestele Sermatrop jt.
Olete noor, oodata ja jälgida võib isegi kuni kaks aastat.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7