Kõhuvalu rasedusega 04.12.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere jälle!! Täiendan veidi teie vastatud kirja. Lisan juurde olulised faktid.
Eelmise kirja sisu:
Tere!
Olen 35+6 nädalat rase ning juba umbes kuu aega hädas kõhuvaludega. Valu lööb kõhu vasakule poole üles, rinna alla. Vahest on valu tunda ka paremal pool.
Valu on pisteline ja tuikav.
Alguses arvasin, et ehk valu tekitab lapse asend, pikapeale olen aru saanud, et asi võib olla muus.
Endislet mul iiveldab ja vahest ka oksendan.
Vererõhk keskmiselt 140/90.
Valk/kreatiniin uriinis oli viimati <15 g/mol
3kuud olen võtnud vererõhu alandajat.
Kas on põhjust muretsemiseks?
//
Lisan juurde need olulised faktid, et hetkel olen ka cov positiivne, esmastest sümptomitest on möödas juba 5-6 ööpäeva, kuid ensetunne on endliselt keha. (Peavalu, kurk valus, maitseid ei ole) palaviku olen alla saanud.
Reedel otsustasin kodus kiirtesti teha, pidasin sümptomeid alguses külmetuseshaiguseks.
Kuna vererõhk on suureks probleemiks siis seda eelmisel arsti visiidil uuriti.
Miks ma ei arvanud, et asi hull olla kuna arst ütles, et hetkel ei peaks preeklampsiat olema, analüüsid on korras ja raviplaan jääb samaks. See pani mind ka kahtlema.
Pöördukain haiglasse, kuid probleemiks on minu positiivne covid test. Kas olen veel endiselt nakkav või on aega piisavalt möödas?
Viimati oksendasin öösel.
Mida teha?
Aitäh vastuse eest! Kôike head

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Veelkord: on põhjust muretsemiseks. Pöörduge ise sünnitushaiglasse, aga võite kutsuda ka kiirabi, alati öelge, et olete covid+. Tallinnas on selleks Nakkushaiguste kliinik ja Pelgulinna sünnitusmaja.
Patsienti käsitletakse tervikuna, koos kõikide nakkushaiguste ja probleemidega. Kõik need kaebused viitavad suurenenud preeklampsia ohule, ohus on nii loode kui ka teie tervis.
Ootamine reeglina ei too head. Pakkige kohe vajalikud asjad, hügieenitarbed, kutsuge kiirabi, kirjeldage olukorda ja siirduge kohe haiglasse. Igas haiglas ja sünnitusmajas on nüüd olemas isolaatorid.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja teave, kuidas talitasite ja kuidas olukorda lahendatakse. Nii kõrge vererõhk ravi foonil, lisaks kaebused on kõrge ohu märk. Tegutsege, helistage kohe kiirabi vastutavale valvearstile ja konsulteerige olukorra suhtes.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7