Antibeebipillide kasutamine 09.10.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Võtan Jeanine pille akne raviks, suguelu puudub. Pillid mõjuvad näonahale väga hästi ja sooviksin neid võtta pidevalt järjest, karbi lõppedes 7p pausi tegemata (nahk on ilus, menstruatsiooni puudumine on väga mugav). Kas ilma pausideta pillide võtmine on ohutu või on mingi põhjus, miks neid pause siiski tuleks teha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Teie kirjast loen: "Võtan Jeanine pille akne raviks, suguelu puudub."
Akadeemilise meditsiini seisukohast ei ole vaja kontratseptsiooni, kui suguleu puudub. Teiseks: kõigil ravimitel on kõrvaltoimed, antibeebipillidel ohtlikeim trombirisk.
Ma ei ole teid tõenäoliselt näinud, aga trombiriski tõstab ülekaal, vanus, suitsetamine, lennureis üle 4t, kaasuvad haigused, ravimite koostoime. 36. algab keskiga, meeldib see või mitte.
Aknet saab ravida akneravimitega, soovitan dermatoloogi dr Pille Konno`t
Ideaalis ei oleks vaja tarvitada KOK kombineeritud hormonaalseid kontratseptiive, kogu arenenud maailm läheb üle östrogeenivabadele pillidele.
Meedik, kes ordineerib antibeebipille, peaks teid nägema, nõustama, informeerima, selgitama.
Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7