Platsentaarne kasvufaktor 18.08.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Olen hetkel 10+4 rase ning septembri alguses lähen tegema oscar testi. Sain enda vereproovide vastused, kuid Platsentaarne kasvufaktori näit tundub väga suur. Sooviks teada, kas see tulemus on normaalne või on see ebanormaalne tulemus:

Tegemist esimese rasedusega ..

PAPP-A - 1.19 U/L
fb-hCG - 56.1 U/L
Platsentaarne kasvufaktor - 46 ng/L

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Tegemist on preeklampsia sõeluuringuga. Kasutatakse I trimestri kromosoomsete väärarengute riskihinnangus kombineerides seda PAPP-A ja vaba βhCG-ga.
Kuid akadeemilises meditsiinis ei oma üksik number sageli kliinilist väärtust. Seetõttu tuleb ära teha kogu uuring, et teha otsuseid. Parima vastuse annab isik, kes määras analüüsi, kes teab teie kaasuvaid haigusi, analüüse mõjutavaid faktoreid, vastuste ulatus sõltub ka erinevate laborite uuringumeetoditest.
Soovitan saata ekirja oma ämmaemandale, alati on võimalik täiendavaid uuringuid ettepoole tõsta.
Seniks ikka rahu ja rõõmu oma rasedusest ja mitte jälgita igat üksikut numbrit.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7