Sünnieelne kromosoomihaiguste sõeluuring 08.04.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
olen 11 nädalat rase ning tegin vereproovi, mille sisuks oli ka sünnieelne kromosoomihaiguste sõeluuring, kus
rasedusega seotud plasma proteiin A oli 1.33 U/L
koorioni gonadotropiini vaba beetaalaühik seerumis oli 137.6 U/L
platsentaarne kasvufaktor seerumis oli 16 ng/l

Paluksin väga abi tulemuste tõlgendamisel, kas on põhjust kahtlustada kromosoomihaigusi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Kahjuks mingi üksiku analüüsiga ei saa määrata kliinilist diagnoosi ja püstitada riske.
1) arst, kes uuringu määras teab teie kogu anamneesi ja põhjust, miks just see uuring määrati.
2) konkreetne labor, kus uuring teostati, peab väljastama oma labori tulemuste vahemikud ja uuringumeetodid.
Ei saa nõustuda kromosoomhaiguste kahtlusega distantsilt, siis oleksite seda teada saanud oma raviarstilt.
Teen ettepaneku saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, vaatan kogu labori vastust ja olulisi andmeid suunamisel ning vastan teile otse. Mure leevendamiseks saate kasutada foolhapet.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7