Rasedus ja koroona 26.06.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist , Sooviks teada kui väga koroona mõjutab rasedust?
Nimelt oli hiljuti raseduse peetus. Nûûdseks aga 5+1 nädalat rase uuesti…Täna tekkis aga kõrge palavik ja meeletu lihasvalu- tegin covid kiirtesti ja see positiivne . Sooviks aga teada kas sellistel puhkudel on see haigus ka lootele kahjulik ? Peetumine ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Kui covid test on positiivne, siis esmalt teatage sellest ekirja teel oma perearsti ja küsige täpseid tegutsemisjuhiseid, broneerige koheselt aeg, teavitage rasedusest. Tallinnas tegelevad covid positiivsete rasedatega süvendatult Merimetsa Nakkuskeskus ja Lääne-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmaja.
Tegemist on nn uue viirushaigusega, palju ei ole veel teada, aga kõik viirusinfektsioonid on üldjuhul suure riskiga kuni 12 nädalat.
Vaid aeg annab arutust. Tegutsege, broneerige ajad kohe.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24//