Teine emakaväline 26.12.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere sooviks natuke selgitust sellele kirjeldusele mis arst on kirjutanud sinna . Jah sellest saan aru ,et emakaväline.See kahjuks teine aasta tagasi oli esimene .selgitust vajaks esimene lause .kas võib olla ,et on mõlemad rasedused emakaväline ja emakasisene. Emakavälise rasedusega on hakkanud veritus ja kõik ehk siis puhastus. Aga kui on ka emaka sees siis mis võimalused see jätab kas saab areneda või on siis juba koos emakavälisega peetunud hoopis.tänan vastuse eest

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Tubli kolleeg, meie eriala doktorant, dr Ridnõi on väga hästi kirjeldanud, et tegemist on vasaku munajuha rasedusega. Igasuguse, ka patoloogilise, rasedusega kaasneb emaka limaskesta reaktsioon, nii ka seekord.
Kas saite ravi metotreksaadiga? Või jäite jälgimisele ja HCG kordamisele? Kõik on kaasajal lubatud kui kaebused on tagasihoidlikud.
Rasedust mõlemas lokalisatsioonis esineb üliharva, maailmas on kirjeldatud üksikuid juhtumeid.
Rasedus munajuhas on patoloogiline. Enamasti munajuha ripsepiteeli kahjustuse tõttu, mis võib tekkida põletike tagajärjel, millest sagedasim on urogenitaalne klamüdioos. Kahjuks kipuvad emakavälised rasedused korduma. Metoteksaatravi mõjub süsteemselt.
Olete noor, seetõttu uute raseduste võimalused on olemas.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7