Reis broneeritud kas vôin lennata 26.12.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere tegin raseduse testi 24 dets mis oli positiivne.Viimati olid päevad kui mäletan ôigesti 20-24 november. Kahjuks meil mehega reis Taisse ostetud ja homme oleks lend, kas on väga ohtlik mul lennata?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 38-aastane

Palju õnne soovitud raseduse puhul. Küsimuse sain just preagu ja küsimus on põhjendatud: lennureisidel üle 4 tunni on ohud. Seetõttu tuleb kanda lennupõlvikuid tromboosi vastu, juua vett, istuda mitte rohkem kui 45 minutit, siis seista või kõndida 15 minutit, alkohol ei ole soovitav.
Kirjutage üles viimase menstruatsiooni 1. päev ja Eestisse naastes pöörduge plaanilises korras ämmaemandale.
Lisainfo: https://www.ens.ee/ravijuhendid
Raseduseaegse venoosse tromboosi ennetamise juhend 2018
RASEDUSE JÄLGIMISE JUHEND

Muredeta rasedusaega

G.Litter M.D
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee