SOS pill ja tsüklihäire 26.09.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tsükkel 24-25 päeva, kestvus 3-4 päeva
10. augustil algas tsükkel.
18. augustil võtsin Escapelle (kaasnes iiveldus, kehatemperatuuri tõus)
2-3. september nagu oleks päevad aga vereeritus minimaale ja hele, pigem määrimine.
25-26. september vereeritus taas minimaalne, selline hele, juskui ainult määriks.
Nüüd juba selline liiga kerged päevad panid muretsema.
Muid kaebusi ega sümptomeid pole.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, nende tablettide võtmise järgselt võibki tsükkel häiruda. Seega tsüklihäire on üsna tavaline. Menstruatsioon võib tulla natuke varem ja vahepeal on määrimist. Kindlasti peate olema kaitsutud vahekorras, seni kuni tsükkel reguleerub, mis võib aega võtta kuni 1 kuu.
DRKadastik