Peale aborti 22.01.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Peale aborti öeldi mulle, et tampoone ei tohiks kasutada. Kahjuks isegi ei tulnud selle peale, et küsida miks. Sooviksin teada, mis juhtub, kui kasutan tampooni max 1h kui abordist on möödas 7 päeva? Kas on mingid suuremad tagajärjed või lihtsalt soovitus? (Tükke enam ei tule)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Tõenäoliselt oli tegemist tablettabordiga. Kui abordist on möödas juba 7 päeva või rohkem, siis ei ole ka keelatud, aga soovitav on sagedamini tampoone vahetada.
Abordijärgselt on suur risk põletikele ja viljatusele, seetõttu peaks abordijärgsed massid saama vaba väljapääsu tupest, et mitte tekitada põletikke.
Kaitske end, valige endale sobiv kontratseptsioonimeetod ja vaktsineerige end HPV vastu
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee