A- ja B-hepatiidi kompleksvaktsiin ja rasedus. 30.12.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Vaktsineerisin ennast A- ja B-hepatiidi kompleksvaktsiiniga TWINRIX ADULT. Vaktsineerimispäeval ning ka järgneval päeval oli vahekord ning nüüd on triibud testil (rasedus planeeritud, kuid ei lootud nii kiirele õnnestumisele). Kõigi arvutuste kohaselt oli vaktsineerimise ajal parim aeg ka viljastumiseks. Kas viljastumisaeg ning tehtud A/B-hepatiidi kompleksvaktsiini kokkulangevusaeg võib kasvavale lootele kuidagi kahjulik olla?
Lisaks on mul veel teinegi küsimus. Nimelt koosneb A- ja B-hepatiidi kompleksvaktsiin 3 doosist (0 kuud, 1 kuud ja 6 kuud), mistõttu ongi mul nüüd kätte jõudnud see aeg, mil teha teine vaktsiinidoos (kuu esimesest süstist on möödas). Kas see vaktsiin on rasedale üldse ohutu või on pigem mõistlikum jätta edasised vaktsineerimised tegemata ning oodata sünnituse ja rinnaga toitmise lõpetamiseni ning jätkata seejärel vaktsineerimisega? Mingit otsest ohtu A- ja B-hepatiidi viirusega kokkupuuteks mul ei ole. Lihtsalt esmalt sai tehtud gripivaktsiin, misjärel perearst soovitas teha ka A/B-hepatiidi oma.
Ravimi infolehelt nähtub alljärgnev info:
Rasedus ja imetamine. TWINRIX Adult vaktsiini toimet loote arengule ei ole uuritud. Nagu kõigi inaktiveeritud vaktsiinidega, peab siiski ka siin arvestama loote kahjustuse ohuga. TWINRIX Adult vaktsiini tohib raseduse ajal kasutada ainult juhul, kui on selge oht A- ja B-hepatiidile.

Raviminfolehelt väljaloetu tekitabki muret. Naistearsti vastuvõtule pääsen alles kuu aja pärast, seepärast pöördungi murega Teie poole.

Aitäh Teile juba vastuse eest ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Vastab tõele, kuna rasedaid ei ole uuritud eetilistel põhjustel, siis manustatakse vaktsiine rasedatele vaid elulistel või tõestatud riski korral, n kui rase sõidab ohtlikku piirkonda.
Õige, vaktsiine tuleks jätkata kohe peale sünnitust.
Olge mureta, vaktsiinid on väga kasulikud infektsioonide ennetamise ravimid ning tõstavad organismi üldimmuunsust. Alati on ohtlikum põdeda neid raskeid infektsioonhaigusi, mis on vaktsiinvälditavad, kui vaktsineerida.

Rõõmsat rasedusaega soovides

G.Litter M.D.
naisteast.ee, veebiregistratuur.ee

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

Kas minna tegema veretesti?

Tere!
Nimelt mure selles, et 20.07 pidi menstruatsioon algama ja need on tavaliselt ikka väga regulaarsed.
Enne olid ikka kõik sümptomid - hellad ja paistes rinnad, siis kui menses pidi juba ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Otsuse tegemisel on tähtsaim teie soov juhuks kui on rasedus? Kas soovite sünnitada?
Kirjutage üles viimase menstruatsiooni ...

Loe edasi

Rasedus ja tatoveerimine

Tere! Kui ohtlik on minna tatoveerima umbes 8nda raseduse nädala ajal(ei ole veel arstile jõudnud ja pole kindel, kui kaugel rasedus on). Lugesin, et on mõningad riskid. Aga samas pole kuskil nagu päris ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Küsimusi reguleerib Eesti Naistearstide Seltsi rasedate jälgimise ravijuhend:
https://www.ens.ee/ravijuhendid/synnitusabi
Loe edasi

Kas võimalik rasedus?

Tere!
Käesoleva kuupäevaga(19.01.21)on mul hetkel 36. tsükli päev. Tavaliselt kestab tsükkel keskeltläbi ~28 päeva. Paar viimast kuud on tsükkel kestnud 26 päeva. Viimane tsükkel algas 15.12.20 ja ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Esmane kahtlus noortel ja viljakatel on alati rasedus. Korrake rasedusteste hommikusest uriinist vähemalt 1x nädalas. Alati võite ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: