Rasestumine pärast munajuhade lõikust 25.04.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Tegite mulle novembris munajuhade taastava lõikuse. Sooviks teada kui suur on üldse rasestumise protsent pärast sellist lõikust. Jälgin ovulatsiooni aga rasestuda pole õnnestunud. Vanust ka üsna palju ja nooremaks enam ei lähe. Mure ongi suur kas see on üldse võimalik. Kas on mingeid vahendeid mis aitaks rasestumisele kaasa. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui pt alla 35 aasta ja mees korras, siis õnnestumise % kuni 85. Kui vanust rohkem siis iga astaga see% kahaneb. Kui tsükkel regulaarne, siis võiks ju ovulatsioonitoetuseks võtta Serophene tbl tsükli algul kuni 6 kuud. Selle preparaadi saab kirjutada elukoha günekoloog ka. DrKadastik