Ei jää rasedaks 24.06.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Oleme aasta aega koos olnud paar, 42 aastased. Kummalgi on eelmisest kooselust laps.
Soovime ühist last, aga kuidagi ei saa. Paevad käivad regulaarselt, voodielu on ysna tihe, ovulatsioonivoimalusi on kasutatud.. viimastel kuudel on tekkinud
küsimus, mis lahti on..
Oleme võtnud kuu aega pregnacare tablette - kas on lootust et need toimivad?
Mida muuta eluviisis?
Kas õllejoomine võib mojutada spermakvaliteeti? Kui suur kogus nädalas on spermale kahjulik? Kui palju nädalas voi parvas on lubatud, et mingit mõju ei tekiks? Kas oskate kõhutunde pealt õelda, mis viga on, kui normaalne see on, ja mis me ette votma peaks? Ja kui lahme arstile, kas toenaoliselt on meil tegu väikse tehnilise rikkega voi on mingi suurem jama? Tahaks loomulikul teel rasestuda.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõigepealt arvestades vanust, siis te enam ei rasestu nii hästi kui noorena. Peale 35 eluaastat naise ovulatsioonid pole enam nii regulaarsed ja täisväärtuslikud. Kindlasti peaks mees käima androloogi juures, kus hinnatakse sperma kvaliteeti, ka meestel võib olla rohkem probleeme peale 40 eluaastat. Kui mees on korras, siis pöörduge günekoloogile. Suure tõenäosusega pakuks diagnostilist laparoskoopiat, ennen teeks hormioonuuringud.DRKadastik