Tatoveerimine raseduse ajal 02.07.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, mul on tatoveerimise aeg järgmine nädal ( rangluu juurde) aga kahtlustan, et võin rase olla. Kindel ei ole ja arsti aeg alles 18.ndal juulil. Küsimus siis selline, kas tatoveerimine on lubatud või kahjustab see loodet?

Aitäh.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Rasedust saab tuvastada rasedustestidega, mis on apteegi käsimüügis ja saab kasutada viljakusmonitor.ee-d.
Esimene raseduse tunnus on menstruatsiooni peetumine ehk hilinemine.
On selge, et ükski praktiseeriv akadeemiline arst ei soovita tätoveerimist kunagi, eriti aga sünnitamata naistel.
Esineb väga suur risk infektsioonhaiguste levikule, näiteks: C-hepatiidi viirusinfektsioon:
HCV vaktsiini ei ole. HCV profülaktika seisneb doonorivere, tätoveeringute ja augustamiste ohutuse tagamises, intravenoossete narkootikumide vältimises ja selgitustöös. HCV ravi on profülaktika.
B-hepatiidi viirusinfektsioon (HBV-infektsioon) on üks sagedasemaid inimese kroonilisi infektsioone. WHO hin-
nangu kohaselt kuulub Eesti piirkonda, kus krooniline HBV-infektsioon esineb vähemalt 2 protsendil
elanikkonnast. Eesti tingimustes võib olla tegemist HIV/HBV ja HIV/HBV/HCV koinfektsiooniga. Rasedate testimine HBV-infektsiooni suhtes on Eestis kohustuslik.

Soovitan pöörduda laborisse synlab.ee ja teha ise tasudes: Last sooviva naise nakkushaiguste pakett
https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-naise-nakkushaiguste-pakett/
Soovitan sünnitada vähemalt kolm last ja siis otsustada edasi.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid