Tupeseene ravi ja raseduse algus 24.12.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Võtsin raseduse algul ca 2. nädalal, (ma ei olnud sellest siis veel teadlik), tupeseene suukaudset ravimit Fluconazol Takeda 150 mg kokku 1 tablett.
Kui selgus, et olen rase, lugesin selle ravimi infolehelt, et rasedana tuleb konsulteerida sellest oma arstiga.
Mul on arstiaeg alles jaanuari lõpus. Kas ja kui ohtlik see 2 nädalasele lootele võis olla?
Eelmisel arstikülastusel tehti ultraheli ja kõik oli normis, piinlik küll kuid see teema läks lihtsalt meelest...
Olen 31 ja see on mu 1. rasedus.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Teie mure on mõistetav, kõik emad muretsevad. Alati tuleks mõelda nii, ei haiguste ravimine on ohutum kui ravimata jätmine. Ka rasedatel esineb probleeme, mida tuleb ravida ja isegi teostada operatsioone raseduse ajal nagu äge pimesoole põletik, munasarja tsüstid jms.
Annus, mille tarvitasite, on väikseim. Noore inimese maks on tervem ja suudab hästi täita funktsioone.
Kõik ravimfirmad kirjutavad ravimte infolehtedele hoiatuse eelkõige seetõttu, et rasedaid ei ole piisavalt uuritud eetilistel põhjustel.
Soovin kauneid jõulupühi ja rõõmu oma esimesest rasedusest.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid