Ratsutamine raseduse ajal 05.03.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Minu naine on 13. nädalat rase. Ta on enamuse elu hobustega tegelenud ja ratsutanud ja tahame teada, kas ratsutamine praeguses raseduse staadiumis ja edaspidi on lootele ohtlik või kahjulik. Küsimus on peamiselt selles, kas ratsumisega tavaliselt kaasneb vibratsioon, "loksutamine", on kahjulik. Kukkumisega seotud riskidest oleme niikuinii teadlikud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Raske õelda kui aktiivne ratsutamine on. Üldiselt suur vibratsioon pole hea ja eelkõige ohu tõttu raseduse katkemise osas. Lapsele otseselt kahju ei tohiks tekitada. DRKadastik