duphaston 08.10.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 8n rase ja nädal tagasi kirjutati tugeva määrimise puhul duphastoni 3tabletti päevas . Eile käisin arsti visiidil, ütles et kõik korras ja käskis vähendada kogust ehk võtta päevas 2 tabletti. nii et teisip võtsin kaks tabletti ja täna hommikul ehk kolmapäeval hakkas uuesti määrima, kas see koguse vähendamine oli liiga järsk või milles võib põhjus olla. Määrimine on selline pruunikas veresegune

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 32-aastane.
Teil on õigus, vahel on ravimte võtmisel ka psühholoogiliselt positiivne toime.
Kui tunnete end paremini 3 tbl-ga, siis võite võtta ka 3 tbl. Vähendamine ei olnud järsk.
Kuna keegi ei tea, mis soost on embrüo, siis kõrged annused ei ole alati põhjendatud.
Ravi on vajalik kuni 12 nädalat, vahel kuni 14 nädalat. Lubatud on kuni 20 nädalat. Vajaduse saab otsustada peale günekoloogilist läbivaatust ja günekoloogilist ultraheliuuringut.
Kindlasti tarvitage foolhapet väärarendite profülaktikaks ja vitamiine rasedatete.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest