Rasedus neeuhaigusega ja kõrge vererõhuga 14.01.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Planeerime elukaaslasega teist last (esimene on 6.a). Põen IgA nefropaatiat ja viimastel aastatel on mul probleemiks ülekaal (162cm, 85 kg) ja kõrge vererõhk (alumine üle 100 ja ülemine 130-160 keskmiselt). Töötan kontoris. Minu töö on väga stressirohke ning sisaldab endas pidevat ületööd. Minu kaalutõus on otseses seoses tööle asumisega eelnevalt kirjeldatud töökohale. Olen saanud ka korduvalt vererõhuravi. Eelmise rasedusega kutsuti sünnitus esile enne tähtaega, kuna proovid läksid väga halvaks (vist valk uriinis ja vererõhk), kuid samas ei olnud eelmise raseduse alguses vererõhu probleemi.

Soov teist last saada on väga suur.

Olen küll nefroloogi juurde konsultatsiooni aja kinni pannud, kuid see on alles mitme kuu pärast ja rasedaks prooviksin jääda juba varem. Ning ka vastuseid peas keerlevatele küsimistele sooviks seetõttu varem.

Kas on otstarbekas püüda rasestuda enne nefroloogi konsultatsiooni? Mis võib mind siinkohal raseduse ajal ees oodata? Millised on võimalikud riskid/ohud?


Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõik oleneb teie neerude seisundist. Kui seal probleem ei ole tähelepanuvääriv, siis võite ju rasestuda. Mulle jääb arusaamatuks kas vererõhu probleem on seotud neerudest või ei. Seega ikkagi soovitkas enne nefroloofgi nõusolekut. Kui rasestute varem siisivõimalik,et kõik läheb hästi kuid me ei tea ju kuidas neerud töötavad raseduse ajal ja kuidas vererõhk toimib. Ülle Kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Rasedus ja sünnitus

ülekaal ja rasedus

Tere,

Olen 25 aastane ja tugevalt ülekaaluline (173 cm/121 kg). Nüüd avastasin, et
olen rase. (4-5 nädal). Kunagi enda günekoloogilt küsides sain vastuseks, et ülekaalus on raske rasestuda ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Õnnitlen Teid rasestumise puhul. Olete tubli, et tunnistate oma ülekaalu, kuid nüüd olete õnnelikult rase ja mõelge positiivselt oma rasedusele.
1) Teie tugev ülekaal on ...

Loe edasi

rasedus

kas rseduse ajal langeb veresuhkur ja millised lood on vererõhuga

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Raseduse algul tühja kõhuga tehtud veresuhkru analüüsi väärtused on madalamad. Raseduse teises pooles võivad aga veresuhkru väärtused tõusta. Vererõhk püsib tervel rasedal enam vähem samal ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: