Cerazette 01.10.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Minu küsimus seisneb Cerazette kasutamises.
Sünnitasin kolm kuud tagasi.
7 nädalat pärast sünnitust algasid päevad ( ma arvan, et hakkasid, kui just ei olnud veel sünnitusjärgne veritsus mis vahepeal seisma jäi ).
Last toidan vaid rinnapiimaga.
Sain nüüd Cerazette tabletid. Pole veel võtma hakanud. Kuna täna hakkasid päevad, seepärast tekkis segadus.
Tabletid on mul olemas, aga ma ei taha veel kasutama hakata.

Kas tohib võtta ükskõik millisel päeval, et ma ei pea uusi päevade algust ootama, kuna hakkan kasutama ( peale sünnitust ) ?
Muidu peaks nagu esimesel menstruatsiooni päeval võtma ja iseenesest päevad mul juba käivad.
Või pean nüüd uuesti kuu aega ootama, kunas uuesti päevad hakkavad ja siis võtma ? Või siiski tohin nüüd vahepeal hakata võtma ?
Ja neid tuleb võtta ju iga päev, ilma mingisuguse vaheta ?

Infolehes on, et peale sünnitust kasutada 21-28 järgsel päeval, kui aga alustad hiljem peab esimesel 7 päeval kasutama kondoomi.

Tekkis lihtsalt väike segadus.

Ette tänades M.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te toidate rinnaga, siis veritsus võis seotud olla ka sünnitusjärgse perioodiga . Välistada ei saa ka esimesest mensest sünnitusjärgselt. Cerazettega alustada saate kohe ja pidevalt. Vahele jätta ei tohiks ühtegi päeva kui ka vahepeal tuleb menses. Vahet pole kas võtate hommikul või õhtul oma pilli. , oluline on ,et võtate regulaarselt. Tablettide ajal võivad olla ebaregulaarsed mensesed seni kuni toidate ka rinnaga. Kui enam rinda ei anna ,siis oleks mõistlik üle minna teistele pillidele, kuna Cerazettega tsükkle reeglina ei reguleeru ja see tekitab segadust. Seni kuni rinnaga toidate, siisi veritsust ei pruugi ka kohe üldse olla, oleneb kõik organismist. Dr Kadastik