II trimestri skriining (triple test) 18.03.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Minu küsimus on selline: Kui II trimestri skriining tehakse hoopis 14.ndal nädalal, siis mil määral võib see tulemust mõjutada?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui mõtlete kuklavoldi uuringut, siis seda tehakse kuni loote gestatsiooni ajani 13+6. Kindlaks on määratud ka loote kehapikkuse parameetrid, mis selguvad ju alles peale mõõtmisi. Kui teha uuring muul ajal, siis tulemused ei ole adekvaatsed, sest selleks on tipplaboritel ostetud uued, kaasaegsed ja väga kallid tarkvara ja riistvara programmid. Täpseima info saaksite www.laborid.ee laboriarstide käest.
TT ehk Triple Test teostamise aeg on ette nähtud 15.-17. nädalal.
Loote gestatsiooni vanuse määrab naistearst abdominaalse ehk kõhu ultrahelianduriga.
G.Litter, www.naistearst.ee