varajane peaseis 17.08.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Rasedust on 31 nädalat, esimene rasedus. Juba nädal aega tunnen, et lapse pea on laskunud väikesesse vaagnasse. Kõht on ka allapoole vajunud. Liikumine on raskendatud ja tunne on nagu istuksin lapse peal. Kas see tähendab, et hakkan varsti sünnitama või võib ta veel ennast tagasi pöörata? Aega on ju veel 8 nädalat.

Tänan.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Täiskantud rasedus on 37 nädalat + päevad. Kas Teie loode on peaseisus?
Loote pea laskub tasapisi, kui looteveed on alles. Kui looteveed puhkevad, siis laskub loote pea väikevaagnasse.
Soovitusd:
-ostke raseduseagne pandaaž ja kasutage seda kui loode on peaseisus
-külastage loenguid rasedatele soovitavalt seal, kus soovite sünnitada
-vähemalt 4 nädala tagant peaksite külastama naistearsti või ämmaemandat
Kui kahtlete loote eesasetsevas osas, siis pöörduge tasulisele ultraheliuuringule: www.fertilitas.ee, www.slmeedik.ee vm.
Unustasite märkida oma vanuse.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt