röntgen raseduse ajal 24.04.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline mure, et käisin oma 1aastase lapsega kopsuröntgenis ja nüüd tuleb välja, et olin sel ajal ise juba rase. Viimane menses 21.03, lapse röntgen 18.04. Mulle küll pandi see nn põll ette, seisin lapse kõrval ja hoidsin teda paigal. Kui tõenäoline on, et loode sai kahjustada? Mis kahjustused need olla võivad ja kuidas neid väljaselgitada?
Ette tänades,
Liina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Raseduse ajal on röntgen vastunäidustatud. Kuna uuring toimus, siis tuleks jälgida raseduse kulgu. Reeglina rasedus ise katkeb või peetub, see olekski märguanne, et rasedusega pole kõik korras. Kui rasedus kulgeb
tavapäraselt, siis tõenäosust loote kahjustuseks on raske öelda. Raseduse erietappidel saab veel teha lisauuringuid. Selleks pöörduga günekoloogi poole.Dr Kadastik