veretest 06.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere lp. Galina Litter !
Küsimus selle kohta, kas on võimlaik, et veretest võib näidata negatiivset vastust (rasedus), kuigi olen rase. Lugu nimelt selles, et eelmine reede käisin veretesti andmas, kuna tervis ei olnud just päris tavaline (ca nädal aega oli hommikuti süda veidi paha ning eelmise nädala alguses olid paar päeva kõhus menstruatsioonivalud, kuid päevi pole siiani). Lisaks sellel, et päevi pole siiani tulnud, on rinnnad eriti tundlikuks muutunud (nibud on väga tumedaks läinud). Kas võib olla siiski olukord, et olen rase (laps oleks muidugi väga oodatud!) ning veretest lihtsalt ei näidanud ?
Teie vastust ootama jäädes ning juba ette tänades !

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Veruuring HCG-le, kooriongonadotropiinile, on täpseim faktiline tõestus. Kuid, võib juhtuda, et väga väikese raseduse ja madala hormooni eritumise tõttu, on näidud madalad.
Kindlasti tuleb rasedus tõestada või välistada ja vajadusel ravida m.tsükli häiret.