kukkumine 01.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere . Mul oleks teile küsimus.Kuidas mõjuvad lootele sellised ema kukkumised,näiteks libedaga lihtsalt tagumiku peale kukkumine.Minuga just nii juhtuski,kuigi mul mingeid valusid pole ja veritsust ei esine kas siis võin loota,et lootega on kõik korras,või on võimalik ka ,et lootele midagi halba juhtus ja kas on võimalik niimoodi kukkumisega üsasiseselt lootele mingeid vigastusi ültse tekkida?Tean et ta on seal sees kaitstud aga väike mure on ikkagi.Kord hüppas kogematta mänguhoos mulle väike poja kõhule,käisin ka samal päeval arsti juures kontrollis ja kõik oli õnneks korras.Minu taustast niipalju,et olen 27 aastane ja käimas on 17 nädal,on teine rasedus ja siiani kõik korras olnud.Tänan teid ette vastuse eest.(platsenta asub eesseinas)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Rasedate rasked kehavigastused on peamiselt saadud liiklusõnnetustes. Raske kõhutrauma võib põhjustada platsenta irdumist või emaka rebendit või ka mõlemat. Erinevas ulatuses platsenta irdumisi on pooltel juhtudel. Põrna rebendid ja retropeitoneaalne veritsus rasedatel on sagedasem kui teistel õnnetuse ohvritel.
Soovitused:
-raseduse ajal kasutada kindlasti nn. kolmepunktilist turvavööd
-loode on kaitstud lootevee, lootekestade, emakaseina, kõhuseina poolt; loode kannatabki vaid siis, kui tekib platsenta irdumine ja verevoolu häire
-Teie juhtumite korral on õige jälgida kaebusi ja peale traumaatilist episoodi lamada (vasakul) küljel