Mure raseduse pärast. 09.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures, kuna enda arvutuste järgi peaksin olema 7.näd. rase. Naistearstile sain aja alles 13.jaan, siis peaks olema juba 12.näd. Kaks aastat tagasi tegin aborti 8.nädalal. Enne aborti esines mul veritsust, siis ma ei pööranud sellele tähelepanu, sest rasedus oli ju plaanis nagunii katkestada. Tegin aborti, kuna mul on tervisega probleeme. Terviseprobleemid on siiani, aga seekord sooviksin lapse alles jätta. Kuid on hirm et äkki tekib jälle veritsus nagu eelmisel korral. Kui tunnen, et midagi on korrast ära, kas võin siis Tartu Kliinikumi valvearsti juurde pöörduda?
Aitäh!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Loomulikult võite pöörduda valvekabinetti. Selleks tuleb pöörduda registratuuri ,sealt juhatatakse Teid valvearsti kabinetti. Veritsuse ja kõhuvalude korral tuleks pöörduda kohe (seda enam, et Teil on ka muid tervise probleeme). Mure korral võiksite ka oma arstiga ühendust võtta. Mainige kindlasti , et olete rase. Loodan, et tal on võimalik Teid vajadusel varem vastuvõtule kutsuda.
Ilusat Jõuluaega soovides Aire Sekavin