lapse asend 05.06.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on selline mure, et loode on kuidagi diagonaalses või vist isegi põiki asendis.Tundub nagu miski takistab nabast kõrgemale tõusmist.Kas selline olukord normaliseerub ja loode läheb aja jooksul iseenesest õigesse asendisse.Käimas on 27.nädal.Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Sellises raseduse suuruses laps võib olla erinevas asendis. Tavaliselt laps leiab endale normaalse pea asendi peale 34-35-ndat rasedusnädalat. Mõningatel juhtudel ka mõned nädalad hiljem. Praegusel hetkel te küll ei peaks muretsema.