rasedus 15.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere,mul on selline probleem et,viimane mentstruatsioon 8okt. nüüd on juba
15nov. ja ikka pole päevasid alanud 3nädalat on rinnad valusad,nibud punetavad ja üldse tundlikkud.kõht on kinni ja pidevad kaasid.2x olen juba oksendamas ka käind 1.5 näalat tagasi tegin testi mis näitas neg.kuid ikkagi
kõik arvavad.et olen rase.söön,söön kohutavat ja kõike seda mida ma enne eirasin.nüüd 21nov.lähen arstile kuid hirm on suur selle ees.kardan et öeldakse et ma pole rase jne.
kunagi mulle ütles üks arst et ma ei saa lapsi kuna mul munasari lõhkes kui olin 17a. siis räägiti 50% on võimalik jääda ja eelmine aasta tehti 5juulil op.
munajuhade röndgen.siis lubati et jään kohe rasedaks kuid seda ei juhtunud.
ma pole kunagi varem rase olnud ja see pärast ei oska ka ma ette kujutada
mida see endast kujutab.
kardan ka loota et olen sest olen varem soovinud ja seda pole juhtunud nüüd on nagu teine lugu aga ikkagi kardan loota.ette tänades...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie mure on arusaadav, kuid arst peab kõike tõestama faktidega.
Kahjuks ei selgu Teie vanus.
Tõeline menstruatsiooni peetus on alates 36. m. tsükli päevast. Teie peaksite kindlasti kordama rasedustesti hommikusest uriinist 19. 11. Kui rasedustest ka siis osutub negatiivseks, on tegemist m. tsükli häirega, mis vajab ravi.
Aeg annab arutust. Tegite ras.testi liiga vara, mis võib osutuda valenegatiivseks. Üldjuhul on võimalik kindlat rasedust diagnoosida alates 5. rasedusnädalast.
Rahunege, oodake, koguge Teile kasulikku ja vajalikku informatsiooni asjatundjatelt. 21.nov. pöörduge kindlasti plaanilisele vastuvõtule, kui eelnevad ras.testid on negatiivsed, võiksite arsti juurde mineku päeval veel korrata.
Lootke ikka paremat !