Pcos ja duphaston 24.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud küsimus seoses duph-iga. Nimelt olen kuulnud selle mõjudest erinevaid versioone - kas duph-i võtmise ajal on võimalik rasedaks jääda või mitte.
Kusagilt lugesin, et on võimalik ja keegi teine ütles, et pole võimalik - kuidas siis täpsemalt asi on? Mul võis olla ov 5ndal duph-i võtmise päeval, kas siis oli võimalus rasestuda või mitte?

Ettetänades, Liisu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te tarvitate duphastoni tsükli II faasis, siis selline skeem aitab just rasestumisele kaasa. Kui te tarvitate pidevalt kogu tsükli vältel teatud haiguste korral siis rasestumist ei saa tekkida. Dr Kadastik