Pcos ja duphaston 22.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

MA olen selle kohta palju lugenud ja leidnud väga palju erinevaid arvamusi asja kohta. Nimelt tekkis mul küsimus - kas mul on võimalik rasestuda, kui ma tarvitan duphastoni, kusjuures mul on tunne, et minu ov toimus 4ndal duphi võtmise päeval?
Üks räägib ühte, teine teist ja nüüd ma ei saa aru, kuidas see asi siis täpselt on.

Olen käinud laparoskoopilisel opil ja mulle tehti drillimine, ov viimaste andmete järgi nagu toimuks.

Aitäh

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil ei ole regulaarne tsükkel, oleks mõttekas määrata oma ovulatsioon ja hakata duphastoni kasutama peale seda. Arvan, et Teie raviarst ongi määranud Teile ravimi just selliselt (tsükli II faasi) kasutamiseks .
Edu Teile soovides Aire Sekavin