Nõnda nimetatud päevad. 25.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Juba pool aastat üritame mehega last saada, aga tulutult. See kord algasid aga päevad 4 päeva varem ja väga vähese mensesega ning lühemat aega. Kui iga kord on ka "tükikesi"olnud , siis see kord ei olnud. Nii ei ole veel kunagi olnud, sest tavaliselt on menstruatsioon päris "korralik".
Olen lugenud, et raseduse alguses võib juhtuda, et päevad on edasi. Tegin nn. päevade lõppedes testi hommikusest uriinist ja vastus negatiivne. Millest võib olla tingitud selline asi? Sest muud miskit ei viita ka raseduse tunnustele. Pissile ajab viimasel ajal just päeval tihemini ja tekkinud on kõrvetised õhtusel ajal.
Kuna ei ole poole aastase üritamise tulemusena veel rasestunud, kas tasub juba ka günekoloogiga konsulteerida?
Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvan, et peaksite pöörduma naistearsti poole ja selles suhtes konsulteerima. Dr.Kadastik