raseduse katkestamine 12.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 20 a. Selle aasta märtsis tehti mulle laporoskoopia operatsioon, mille järgi ma rasedaks jäin. Eemaldati tsüst. See on aga mu esimene kord, kuna varemalt ma rasedaks polnud jäänud. Nüüd, teeksin aga abordi. Kardan ainult, et selle tulemusel, enam tulevikus ma rasedaks ei jää. Peale kõige on mul ka null reesus neg. veri.
Kui suur oleks voimalus, et ma tulevikus enam last ei saa?
Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Sellele murele ja küsimusele on raske vastata, Te riskide väga paljuga.
On ebaeetiline solidaarse haigekassa raha eest teha uuringuid ja operatsioone eesmärgiga rasestuda, siis aga ümber mõelda, juhul, kui on tegemist sotsiaalsete põhjustega.
Lõplik otsustaja olete Teie. Hea on see, et olete küsimuse esitamisel aus.
Kõik sõltub vaid Teist, Teie otsustest ja Teie organismist.
Ehk on kasulik mõttekäik, kui Teie ema oleks nii lähenenud probleemile.
Soovitan konsulteerida psühholoogidega saamaks selgust oma mõtets ja ideaalides.