mure tulevase lapse tervise pärast 04.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen praegu 15. nädalat rase. Soovime mehega mõlemad last, kuid rasestumine toimus märksa kiiremini, kui oleksin osanud seda oodata. Hakkasin alles rasedusest teadasaamisel end teemaga täpsemini kurssi viima - mida süüa, kuidas end hoida jne. Tagantjärgi tean, et raseduse alguses (1.-3. nädal) oli mul väga pingeline tööperiood, toitumine oli ebaregulaarne ja kindlasti mitte täisväärtuslik, vitamiinide (sh foolhappe) tarbimisele mingit ekstra tähelepanu ei pööranud. Samuti sõin sel ajal maksa, nüüd tean, et seda rasedatele suure a-vitamiini sisalduse tõttu ei soovitata. Korra sõin ka kahtlase küpsusastmega grill-liha, mis on ohtlik toksoplasmoosi seisukohalt. Minu arst on mind küll rahustanud; analüüsid on siiani korras olnud. Praegu olen ka võtnud Materna tablette 1 kuu jooksul. Esimene UH uuring on 2 nädala pärast. Enesetunne on praegu hea, iiveldused möödas, kuid mure ikkagi suur. Kas ma pabistan liiga palju või annab eelnev siiski põhjuse muretsemiseks? Ette tänades Katarina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kui rasedusega siiani on olnud korras, siis ei tohiks küll muretseda. Kui midagi oleks korrast ära, siis reeglina rasedused katkevad esimese kolme kuu jooksul. Kõige paremat soovides dr.Kadastik